BRT Yazısı

Sevgili Ziyaretçiler,

1 Temmuz’da başlayıp bir sonraki sene 30 Haziran’da sona eren süre Rotary yılı olarak anılmaktadır. Her Rotary yılı yeni görevlerle, yeni heyecanlarla gelir. Rotaract Kulüplerinin kurulma amacı ve değişmeyen sloganı “Hizmet Yoluyla Dostluk”a ek olarak, her yıl Uluslararası Rotary Başkanı tarafından belirlenen dönem teması, 2017-18 Rotary yılında “Rotary: Fark Yaratır” olarak belirlenmiştir. Tüm dostlarıma hizmetlerimizle fark yaratacağımız bir dönem diliyorum.

Rotary kulüpleri tarafından sponsor olunan, 18-30 yaş arası genç kadın ve erkeklerden oluşan Rotaract Kulüpleri dünyanın en büyük gençlik organizasyonunun üyeleri olarak dünyada 133000’i aşan ve bölgemizde 900’e yakın üye sayısıyla “Hizmet Yoluyla Dostluk” idealinde çalışmaktadır. Rotary In Action kelimelerinden oluşan Rotaract’ın kurulma amacı; üyelerinin kişisel gelişimlerine yardımcı olacak bilgi ve yeteneklerinin gelişimini sağlamak, içinde bulundukları toplumun fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarını gözetmek ve dünya çapında bütün insanlar arasında dostluk ve hizmet çerçevesinde daha iyi ilişkiler geliştirmektir. Gençlerin profesyonel ve liderlik yeteneklerini geliştirmek, insan haklarına saygıyı vurgulamak, etik standartlarını ve bütün yararlı mesleklerin itibarını teşvik etmek, genç insanların toplumun ve dünyanın ihtiyaçlarını ve endişelerini gözetmeleri için fırsatlar yaratmak organizasyonumuzun hedeflerindendir. Tüm programlarıyla Rotary ve 2430. Bölgemiz hakkında detaylı bilgilere, kulüplerimizin yaptıkları projelere ve etkinliklere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kişisel hayatınızda fark yaratmak, liderlik yeteneklerinizi geliştirmek, merak ettiğiniz ve keyif aldığınız alanlarda çalışabilmek, bizlerle hizmet ederek toplumumuza ve dünya toplumuna yararlı olmak, ülkemizden ve uluslararası dostlar edinmek, iş imkanlarına ve daha birçok imkanlara sahip olmak istiyorsanız bize katılın!